Máte za to, že se hazardní hry liší grafikou, ale jinak je jejich koncept vesměs podobný? Ve skutečnosti mohou být úplně odlišné i zdánlivě identické aplikace. Vývojáři mají vlastní algoritmy a často využívají i odlišné generátory náhodných čísel. V minulosti byly zaznamenány případy, kdy byly vydány hry s „neférovým“ algoritmem.
Skandál American Coin
Chcete-li se takový hrám vyhnout, vybírejte si pouze online casina, která používají pouze licencovaný a testovaný software. V současné době je přezkušování systému naprosto běžné, ale v minulosti tomu tak nebylo. To se změnilo na konci 80. let v souvislosti se skandálem kolem čipů společnosti American Coin. Management této firmy nechal techniky pozměnit algoritmy tak, aby hráči nemohli vyhrát nejvyšší výhry. Proces se táhl několik let, firma zaplatila vysokou pokutu a musela z trhu stáhnout přes tisícovku přístrojů. Od té doby prochází výherní zařízení přísnými kontrolami.
Chyba ve video pokeru od Amigotechs
Přesto se čas od času objeví záměrné či náhodné chyby softwaru i dnes. V posledních letech šlo například o problémy společnosti Amigotechs, konkrétně v souvislosti se špatně naprogramovaným algoritmem video pokeru. Vývojáři vydali v roce 2011 prohlášení, že šlo o chybu v programu. Jenomže o 4 roky později byla v jejich video pokeru nalezena podobná chyba. Nešťastná náhoda, nebo záměr? Hry, které jsou naprosto v pořádku, můžete zahrát na eurolotto.
“Skoro” jste vyhráli?
Kromě neférových algoritmů někteří vývojáři používají i jiné způsoby, prostřednictvím kterých tahají z hráčů více peněz. Jednou z nekalých praktik je tzv. „near miss“ – kombinace symbolů, kdy nevytvoří výherní řadu, ale hráč nabude zdání, že mu výhra unikla doslova o vlásek. Proto má potřebu dál hrát a utratí větší částku.
Jediným možností, jak si zahrát férově nastavené hry, je výběr licencovaného a kontrolovaného online casina. Provozovatel takové herny by byl sám proti sobě, kdyby měl v nabídce nekvalitní nebo podvodné hry.