Jak na akné na zádech?

akne-na-zadechAsi každý z nás zná ten pocit když při ranním pohledu do zrcadla zpozoruje nepříjemnou vyrážku na obličeji. Ale co v případě, že se vzbudíte na s nepříjemným akné na zádech? Přece se jen jedná o velmi neobvyklou oblast. Co tedy dělat v takovém případě? V následujících pár řádcích se vám pokusíme pomoci.

Mačkání akné vede často k jeho rozšíření

Právě tato oblast se vyznačuje častokrát nepříjemnou bolestí při stlačování vyrážek. Právě jejich mačkání vede k rozšíření akné na zádech a může skončit nepříjemným rozšířením na ramena a postupně třeba i oblast rukou nebo i hrudi. Věřte, že je to velmi nepříjemný pocit hlavně v létě když postiženou oblast neschováte kvůli krátkému tričku.

JAK VZNIKÁ AKNÉ NA ZÁDECH?

Vyrážka vzniká obecně kvůli nadbytečnému uvolňování kožního mazu na povrch kůže následným ucpáváním pórů. Výsledek jsou pak nepříjemné kožní pupínky, různých velikostí a co se týče zad tak mnohdy přesahujících obyčejné vyrážky na obličeji. Tento typ kožního onemocnění se objevuje zejména u mladistvých a dospívajících jedinců, který procházejí hormonálními změnami. U dospělých se objevuje zřídka, ale co se týče žen je zvýšená pravděpodobnost jeho výskytu zejména v období před menstruací.

Zkuste na akné na zádech naše tipy

1. Slaná voda je super

Pokud se chystáte k moři máme pro vás super zprávy. Právě slaná voda vám pomůže váš problém s akné vyřešit respektive vyléčit. A tedy před vchodem do moře si postiženou oblast vyčistěte jemně houbičkou. Nesnažte se vyvíjet velký tlak protože můžete oblast poškodit, a tím rozšířit onemocnění jak jsme si už říkali na začátku našeho článku. Po příchodu na pláž ponořte nemocnou oblast do vody na 10 minut a následně ji vysušte na slunci po dobu maximálně 15 minut. Nedělejte to ani o minutu déle jinak riskujete, že se spálíte a vaše kožní onemocnění se zhorší.
Samozřejmě víme, že ne každý má čas, chuť nebo peníze na letní dovolenou a tak vám nabízíme také super alternativní léčbu!

2. To správné mýdlo

Ano je to tak – i mýdlo může do velké míří ovlivňovat výskyt akné na vašich zádech. Mnoho komerčních mýdel a sprchových gelů obsahuje totiž agresivní látky, které (i když pěkně voní) nejsou vhodné pro problematickou pokožku. Sáhněte proto po kvalitním bio mýdle z olivovníku. Jeho účinky na akné jsou opravdu velmi dobré.

3. Změňte sprchovou hadici

Také je důležité udržovat PH vaší pokožky v normě a tedy vědci zjistili, že optimální PH vaší kůže by mělo být kolem 5 nejvíce, ideálně 4,7. Právě sprchování a používání chemických přípravků během sprchování může navýšit vaše PH, což vede k suché pokožce a tvorbě pupínků na zádech. Změňte vaši sprchovou hlavici – zkuste investovat do takové, která filtruje chlór a vaše pokožka vám určitě poděkuje.

4. Místo sprchového gelu peelingový přípravek

Místo sprchového gelu si záda pravidelně myjte jemným peelingovým přípravkem. Zabráníte tak ucpávání pórů. Vyrážku si ošetřujte antibakteriální pleťovou vodou, občas vyzkoušejte aplikaci stahující jílové masky. Výborné účinky má i čajovníkový olej.

5. Mix jablečného octa a pitné vody

Mix jablečného octa a pitné vody aplikujte pomocí spreje na postižené místo před spaním a po osprchování. Tento způsobo přirozeně sníží PH vaší pokožky a může vás zbavit akné na zádech jednou provždy.

6. Jaký máte jídelníček?

Vyrážka na zádech často způsobuje hormonální nerovnováha, případně vám může něco překážet ve stravě. Mnoho lidí reaguje zhoršením stavu pleti po konzumaci ořechů, rajčat, některých druhů ovoce, zejména citrusů.

Zkuste se zamyslet nad svým jídelníčkem a na pár dní vypustit potraviny, které by mohly působit dráždivě. Pravděpodobně máte na zádech mastnější pokožku se sklonem k tvorbě nečistot.

TIP od peeling.cz: 3 jednoduché kroky

Liší se akné na zádech od toho na tváři a krku? Uvědomte si, že póry na zádech jsou často mnohem větší, než ty na tváři. Je tam i poměrně hodně mazových žláz, které mohou i při mírné nadprodukci mazu způsobit vážné akné. Ze zmíněných důvodů vyplývá, že i léčba je mnohem náročnější. Musíte zabránit nadměrné produkci mazu, který by ucpával vaše póry. To se dá docílit ve třech jednoduchých krocích.

1. Napařování

První krok je opravdu jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je vyplnit vanu horkou vodou a přimíchat 5-10 kapek tea tree oleje. Ten pomáhá zničit všechny vnější infekce. Přidejte i šálek mořské soli, která působí jako skvělý přírodní peeling. Namočte se ve vaně alespoň na 15 minut. Ponoření musíte být zcela. Horká koupel by měl zcela otevřít póry, což je ta nejlepší cesta k boji s akné.

2. Slunění

Vitamin D3 ze slunečních paprsků je vlastně jistý druh hormonu. A právě ten, který vaše tělo potřebuje, aby zůstalo v co nejlepší formě. Ve skutečnosti, jeden z hlavních důvodů, proč mazové žlázy často produkují příliš mnoho mazu, je nerovnováha vitaminu D3 v těle.

Tento vitamín má schopnost regulovat hladinu hormonů v našem těle a také tvorbu mazu. Do pokožky se vstřebává poměrně náročně, ale právě po koupeli, kdy jsou póry otevřené, je na to vhodná chvíle. Stačí i 10 až 15 minut, a vitaminu D3 načerpáte dost. Koneckonců, nechcete se spálit, ani si způsobit riziko rakoviny kůže.

3. Důkladná hydratace

První dva kroky tělo očistily a doplnily mu potřebný vitamín D3, ale také ho zbavili jiných důležitých živin. Ty je třeba nahradit a posílit pokožku. Pokud je pokožka dostatečně vyživována, nedochází ke vzniku jizev po vyrážkách. Ideální je na to surovina bohatá na vitamin B – aloe vera.

Naštěstí, aloe vera si poměrně snadno vypěstujete i sami. Rozřízněte list aloe a poproste někoho ze svých blízkých, aby vám ním potřel záda. Pak čekejte, dokud vám záda neuschne. Alespoň pět hodin po tomto procesu nechoďte do sprchy. Vitaminy D3 a B se totiž musí řádně vstřebat do těla, jinak by se plně neprojevily jejich výživné účinky.

Vidíte, boj s vyrážkou na zádech je poměrně jednoduchý. Jen nezapomeňte, že tento postup musíte opakovat alespoň tři až čtyřikrát týdně. Takto dosáhnete ty nejlepší výsledky za co nejkratší dobu.

TIP: Další rady, jak si poradit s akné na zádech

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.