Mnozí z nás to nevnímají a zapomínají, ale očím byste měli věnovat pravidelnou péči a pozornost. Nejen, že tak můžete udržet oči v kondici, ale můžete tak předcházet i stařecké slepotě.
Na co se tedy zaměřit?
- Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u očního lékaře. Pokud nemáte času nazbyt, absolvujte alespoň měření zraku v některé se specializovaných optik.
- Pokuste se vyhnout nadměrné zátěži a únavě očí. Zejména pokud máte zrakově náročnější práci, je důležité nechat oči odpočívat. K únavě očí přispívá i špatné osvětlení a klimatizované nebo naopak přehřáté prostory se suchým vzduchem.
- Dostatečný rozsah očních pohybů. Pokud se budete většinu dne dívat do monitoru, mění se napětí očních svalů a také jejich prokrvení. Vidění se postupem času zhoršuje a zhoršuje.
- Udělejte si čas na oční cvičení, pokuste se více odpočívat a relaxovat.
- Máte-li předepsány dioptrické brýle, navštivte specializovanou optiku. I když mají brýle z drogerie odpovídající dioptrie, s největší pravděpodobností nebudou pro vaše oči vhodné.
- Pro správné vidění jsou dioptrické brýle. Abyste oči chránili, pořiďte si sluneční brýle nebo brýle s polarizačním filtrem. Ty oceníte zejména při sportu a řízení.
- Všichni jste jistě slyšeli o negativním vlivu tzv. modrého světla. Vzhledem k tomu, kolik času lidé tráví před monitory, telefony, tablety a obrazovkami, je vhodné tento čas co nejvíce omezit nebo alespoň zařazovat přestávky, kdy si oči odpočinou.
- Nosíte-li dioptrické brýle nebo kontaktní čočky, nezapomínejte na pravidelné měření zraku. Na přeměření byste měli zajít jednou za 2 až 3 roky. Pokud nosíte čočky, tak dokonce jednou za rok.
V očních optikách Overoptic vám se vším rádi poradí. Objednejte se na měření zraku v Plzni, vyberte si ty správné dioptrické brýle a nechte si přitom poradit i od vizážisty. Vždy vám bude k ruce zkušený specialista, který vám určitě dobře poradí.