Jak na akné – tipy pro péči nejenom pro mladé

akne-na-zadechAkné je velkým problémem především mladší generace. Objevit se může ale i v pozdějším věku. Pokud právě hledáte účinné metody a postupy spojené s tím, jak se pupínků hlavně v oblasti obličeje zbavit, podívejte se na několik našich rad. Stačí je dodržovat a vaše pleť může být opět dokonalá.

Jak a proč akné vzniká?

Než se podíváme na konkrétní postupy, je třeba zjistit, proč se daný kožní problém objevuje a co je jeho příčinou. Jedná se o chronické onemocnění, které se objeví ve chvíli, kdy dojde k zánětu vývodu mazových žláz v pokožce. V tu chvíli dojde k jejich ucpání, k jejich poškození a tím i vzniku pupínku, který je nazýván nejenom jako akné, ale třeba i jako takzvaný „beďar“. Cílem boje je tedy zamezit tomu, aby se mazové žlázy na pleti uzavíraly.

Jak na akné? Začněte stravou

Ptáte se jak se zbavit akné? Ano, právě strava by měla být v období výskytu akné naprostým základem. Určitě není nutné měnit stravovací návyky jakkoliv výrazně. Spíše doporučíme přidat do vašeho jídelníčku to, co dokáže projevy tohoto problému jednoduše zmírňovat. Základem by určitě měly být mléčné výrobky, nejlépe potom ty, které jsou spojeny s různými prospěšnými bakteriemi. Příkladem je acidofilní mléko, nebo něco tak obyčejného, jako kefír.

Dále je možné využívat sílu bylin, které prospěšně působí na oblast krevního oběhu a dokážou dobře čistit krev jako takovou. Ideální jsou různé čaje a odvary, a to z:

  • Kopřiv
  • Máty
  • Pampelišky lékařské

Čistěte svou pleť

Pravidelná péče je rozhodně základ, jelikož platí, že čím je pokožka čistší, tím menší je riziko toho, že se právě akné objeví. Pokud budeme konkrétnější, můžeme doporučit nejenom různé peelingy, ale mohou to být také čistící gely a jiné prostředky ze segmentu pleťové kosmetiky. Určitě nezapomínejte také na různé hydratační krémy. Co naopak doporučujeme vynechat, to jsou jakékoliv produkty s obsahem alkoholu, stejně jako produkty, které mohou vaši pokožku dusit. I nedostatek kyslíku totiž způsobuje odumírání buněk a tedy rychlejší ucpávání mazových žláz.

Zkuste kyselinu

I ta může být dobrým pomocníkem. Samozřejmě musí se vždy jednat o kyselinu správnou, která bude součástí kosmetických produktů. Jako nejlepší se jeví přípravky s obsahem ovocných kyselin. Díky nim je pleti dopřán takzvaný chemický peeling. Jeho vlivem je dostatečně ošetřena, a to v souvislosti s odstraněním mrtvých buněk z povrchu kůže. Právě ty jsou jednou z častých příčin toho, že se žlázy ucpávají. Důležité je samozřejmě pravidelné použití spojené s předepsaným dávkováním. Pamatujte, že škodit může i nadměrná péče.

Zajděte si k vašemu lékaři

Pokud je akné skutečně velkým problémem, může být jedním z řešení možnost návštěvy vašeho lékaře. Ideální je začít u obvodního, který vás následně doporučí ke specialistovi. Ten už má v rukou další možnosti léčby. Může doporučit třeba speciální preparáty, které omezují tvorbu mazu a eliminují vznik bakterií. Hitem je dnes takzvaná bodová terapie, kdy je využíváno nanotkaniny, která se na noc přiloží na postižená místa a nechá se působit. Jedná se o jednu z metod osvědčené lokální léčby, které patří stále mezi méně náročné.

Co nabídne moderní medicína?

I ta nám umí přinést potřebné řešení, pokud se bez něho neobejdeme. Jsou to postupy, které už doporučí specialista a které jsou zcela přirozeně aplikovány v ordinacích a na specializovaných klinikách. Mezi hlavní můžeme zařadit varianty, jako je:

  • Laserová léčba
  • Léčba demodexu
  • Lumenoterapie

Zde musíme připomenout, že těmito postupy se řeší skutečně výrazné akné, které nepatří běžným projevům puberty, nebo k problémové pokožce. Jedná se o řešení skutečně chronických zánětů, které by v budoucnu mohly zanechat i nevzhledné jizvy.

VIDEO: Akné – Jak ho léčit? Co (NE)funguje?

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

[mashshare]

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.